top of page
Widok z lotu ptaka w Bejrucie

PIELGRZYMKOWYM SZLAKIEM:

MEKSYK

Termin: 13 – 29.02.2024     

Cena: 2000 USD + 6300 PLN*

PIELGRZYMKOWYM SZLAKIEM:

LIBAN

Termin: 18 – 25.09.2024     

Ce3350 PLN + 620 USD

Cena nie zawiera: 100 USD – koszty realizacji programu: bilety wstępów do zwiedzanych obiektów, obligatoryjne napiwki dla przewodnika lokalnego, kierowcy, hotelu – płatne na miejscu (nie podlega rozliczeniu)

Nagłówek 3

Zapisy na pielgrzymkę przez telefoniczny kontakt z kapelanem szpitala – ks. Marcinem Niesporkiem - 695665117

PROGRAM RAMOWY PIELGRZYMKI

 

Dzień 1 18.09.2024

Zbiórka w wyznaczonym miejscu. Przejazd na lotnisko Kraków Balice. Odprawa bagażowo – biletowa. Wylot
do Bejrutu przez Frankfurt. Przylot do Libanu. Procedury graniczne. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Czas
na krótki odpoczynek. Obiadokolacja, nocelg.

 

Dzień 2 19.09.2024

Śniadanie. Przejazd na wzgórze Harissa, gdzie znajduje się sanktuarium Matki Boskiej, patronki Libanu – bardzo ważny ośrodek pielgrzymowania chrześcijan libańskich. Przejazd do jaskiń Jeita – najdłuższych Jaskiń
w Libanie. Wjazd kolejką linową, zwiedzanie górnego poziomu jaskiń. Przejście trasą turystyczną ze wspaniałymi widokami.  Przepłynięcie łodziami po poziomie dolnym jaskiń, gdzie wapienie wyryły koryto rzeki. Jaskinie umieszczono na liście siedmiu cudów świata. Powrót do hotelu w Jounieh, obiadokolacja, nocleg.

 

Dzień 3 20.09.2024

Śniadanie. Wyjazd do Beka Kafra, najwyżej położonej wioski w Libanie. Tutaj urodził się i spędził pierwsze lata swojego życia najbardziej rozpoznawalny z libańskich świętych –  św. Charbel Makhlouf. Zobaczymy kościół parafialny, w którym przyjął chrzest, dom, w którym spędził pierwsze lata swego życia oraz udamy się do miejsca, gdzie wytrysnęło cudowne źródełko, z którego woda ma właściwości lecznicze. Dalej udamy się w kierunku Lasu Bożych Cedrów majestatycznie wznoszących się na górskich zboczach. Na zakończenie dnia przejedziemy wapiennym kanionem, aby podziwiać klasztory Maronickie wykute w skale – Wadi Kadisz (Święta Dolina). Całość wpisana na listę UNESCO. Powrót do hotelu w Jounieh, obiadokolacja, nocleg.

 

Dzień 4 21.09.2024

Śniadanie. Przejazd do Annaya. Udamy się do eremu św. Charbela, aby zobaczyć miejsce, gdzie przeżył ostatnie lata swojego życia. Następnie drogą świętych przejdziemy do klasztoru, gdzie znajdują się doczesne szczątki świętego. Czas wolny na zakup dewocjonaliów. Przejazd do Byblos – najwspanialszego niegdyś portu fenickiego, eksportującego drewno cedrowe do Egiptu, miejsce powstania alfabetu fenickiego. Zwiedzanie katedry św. Jana Chrzciciela, zobaczymy zamek krzyżowców z XII wieku, przejście do portu. Czas wolny na plażowanie. Powrót
do hotelu w Jounieh, obiadokolacja, nocleg.

 

Dzień 5 22.09.2024

Wczesne śniadanie. Wyjazd do Annaya – miejscowości, która jest znanym chrześcijańskim centrum pielgrzymkowym, ze względu na znajdujące się w miejscowym monasterze maronickim relikwie św. Charbela Makhloufa (do dnia dzisiejszego zarejestrowano ponad 23 tys. Cudownych  uzdrowień w tym miejscu). Weźmiemy udział w procesji, która idzie od pustelni do grobu św. Charbela w klasztorze w Annaya. Procesję tę nakazał sprawować sam
św. Charbel, który ukazał się we śnie Pani Nuhad, którą uzdrowił z paraliżu. Udział w międzynarodowej Mszy Świętej. Czas wolny. Przejazd do Jaabata – miejsce kultu św. Rafki (Rifka). Na zakończenie dnia udamy się do Kfifan, żeby poznać historię życia św. Hardiniego oraz bł. Estefana Nehme. Powrót do hotelu w Jounieh, obiadokolacja, nocleg.

 

Dzień 6 23.09.2024

Śniadanie. Tyr i Sydon to miasta biblijne, w których nauczał Jezus. Zobaczymy pozostałości  najważniejszych miast fenickich Tyru i Sydonu. W Tyrze: ruiny starożytnej nekropolii, term, największego na terytorium Cesarstwa Rzymskiego hipodromu, ulic kolumnowych, natomiast w Sydonie: zobaczymy zamek morski Krzyżowców, przejdziemy na targ, przejdziemy odnowionymi uliczkami żydowskimi oraz zobaczymy pałac rodziny Debbane. Następnie wejdziemy do muzeum mydła i zapoznamy się z tradycyjnymi metodami wyrobu mydła z oliwek i lauru. Przejazd do Maghdouche – nawiedzimy sanktuarium Matki Boskiej Oczekującej, wybudowane w miejscu groty, gdzie Maryja miała oczekiwać powrotu Jezusa z Sydonu. Powrót do hotelu w Jounieh, obiadokolacja, nocleg.

 

Dzień 7 24.09.2024

Śniadanie. Przejazd przez Dolinę Bekaa – dolina znana ze wspaniałych pozostałości antycznych ruin. Najbardziej znanym miejscem archeologicznym jest antyczne miasto Baalbeck – centrum kultu staro semickiego boga Baala, gigantyczna świątynia Jowisza oraz wiele innych pozostałości. Anjar – ruiny pałacu kalifów Umajadzkich, pozostałości pałaców, ulic, świątyń. Przejazd w kierunku Ksara – miasta, które już przez rzymian wykorzystywane było do produkcji wina ze względu na walory Dolinę Bekaa i możliwość uprawiania winorośli. Odpowiednia ilość słońca, wilgotność oraz specyficzne warunki powodują, że wino staje się wyjątkowe. Możliwość odwiedzenie starej winiarni, degustacji oraz zakup wina. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

 

Dzień 8 25.09.2024

Śniadanie. Zwiedzanie Bejrutu – spacer bez zwiedzania wnętrz, po odnowionym Down Town (Stare Miasto), Plac de l’Etoile: plac usytuowany w centrum miasta, na którym znajduje się wyjątkowa wieża zegarowa, zobaczymy Katedrę św. Jerzego oraz Błękitny Meczet. Spacer nadmorskim deptakiem Corniche. Przejazd na lotnisko. Odprawa bagażowo – biletowa. Przelot do Polski z międzylądowaniem we Frankfurcie.

 

Przelot – Lufthansa:

 

 LH1371  18SEP  KRK FRA  06:05 07:45

 LH1306  18SEP  FRA BEY  10:45 15:35

 LH1307  25SEP  BEY FRA  16:45 20:05

 LH1370  25SEP  FRA KRK  22:15 23:45

 

CENA ZAWIERA:

·Transfer z wyznaczonego miejsca na/z lotnisko Kraków Balice;

·Przelot samolotem rejsowym, bagaż rejestrowany 23 kg, bagaż podręczny 8 kg; opłaty lotniskowe;

·Transport komfortowym autobusem na terenie Libanu;

·7 noclegów – Hotel 3*** w pok. 2, 3- os. (jedynki za dopłatą – 200 USD);

·Wyżywienie HB: śniadania, obiadokolacje zgodnie z programem;

·Ubezpieczenie 50 000 EUR KL, 4 000 EUR NNW, 400 EUR bagaż, OC;

·Pilot z jęz. Polskim;

 

CENA NIE ZAWIERA:

·Dodatkowe ubezpieczenia od kosztów rezygnacji i przerwania podróży: 3% wartości imprezy lub 6% wartości imprezy (zwyżka za choroby przewlekłe) – możliwość wystawienia do 31 dni przed wylotem.

·Dodatkowe ubezpieczenia od chorób przewlekłych na czas wyjazdu – 100 PLN;

·Obligatoryjną składkę na TFG/TFP – 26 PLN.

 

UWAGI:

1.Program jest ramowy i kolejność zwiedzania pomiędzy dniami może ulec zmianie;

2.Oferta skalkulowana dla grupy minimum 45 osób;

UWAGA!

Organizator zastrzega sobie możliwość zmian w programie.

Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od dnia powrotu do kraju.

W paszporcie nie mogą znajdować się wizy wjazdowe do Izraela (przejścia graniczne
z Jordanią oraz Egiptem)

bottom of page